Akwaria wielkogabarytowe. Biotop Amazonka

Firma AQUAZON specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie wielkogabarytowych zbiorników akwarystycznych o pojemności od 1000 do 50.000 litrów... i więcej. Biotop Amazonka. Specjalny sposób filtracji wg projektu firmy Aquazon daje 100% gwarancję czystości wody i doskonałe warunki dla rozwoju i kondycji ryb.

Firma AQUAZON oferuje pełen zakres opieki nad zaprojektowanymi i wykonanymi akwariami.

Wielkogabarytowe akwaria zaprojektowane przez AQUAZON są przeważnie wykonane w konstrukcji żelbetowej. Technologia ta umożliwia stworzenie oryginalnego wystroju wnętrza akwarium (konstrukcja odporna na uszkodzenia). Wnętrze akwarium wykonane jest ze specjalnej masy betonowej na pod konstrukcji ze stali nierdzewnej i włókna szklanego. Technologia ta pozwala na wykonanie - „wyrzeźbienie”  niepowtarzalnego biotopu akwarium z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów naturalnego środowiska (Korzenie drzew, brzeg rzeki, skarpa jeziora,  nawisy, groty, itp.). Firma AQUAZON zdecydowała się na wyspecjalizowanie się w budowie akwariów z jednym biotopem - BIOTOP AMAZONKI. Rośliny w tym biotopie występują przeważnie ponad powierzchnią Amazonki, stąd i w naszych zbiornikach towarzyszą one naszym ekosystemom ponad powierzchnią wody, pozostając jednak przy stałej współpracy z całym ekosystemem i pomagają zachować równowagę biologiczną całego biotopu.
Filtracja zbiorników akwarystycznych zawsze projektowana jest indywidualnie. Filtry są oparte wyłącznie na naturalnych komponentach – specjalnych złożach biologicznych z siedliskami bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych wspomaganych siedliskami roślin filtrujących wodę. Filtry te, wspomagane wysoko energooszczędnymi pompami są samowystarczalnym - samoczyszczącym się ekosystemem i dowodem na to, jak można zbudować równowagę biologiczną w dużym sztucznym zbiorniku inspirując się jedynie naturą.
Firma AQUAZON prowadzi obecnie prace nad projektem zastosowania prądnic wykorzystujących powrotny strumień wody do odzyskania energii kinetycznej i ponowne jej wykorzystanie jako energii elektrycznej do zasilania pomp i oświetlenia akwarium.